Sok and Sao's Adventure

Sok and Sao's Adventure

Nienawidzisz owadów? Ta gra jest dla ciebie

Sok and Sao's Adventure to gra, w której musisz uratować świat przed inwazją paskudnych komarów z gatunku Aedes, które przenoszą okropną chorobę zwaną gorączką denga. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wspaniała grafika
  • Dobry, oryginalny koncept

Wady

  • Trudne sterowanie
  • Trudna do opanowania
Więcej

Dobry
7

Sok and Sao's Adventure to gra, w której musisz uratować świat przed inwazją paskudnych komarów z gatunku Aedes, które przenoszą okropną chorobę zwaną gorączką denga.

Nie ma to jak zabić trochę robactwa

Dwójka naszych bohaterów, Sok i Sao, mają za zadanie pozbyć się niebezpiecznych komarów, używając całego arsenału różnych broni, włączając w to granaty, pociski, ogień czy truciznę. Muszą również chronić się przed atakami krwiopijców i zbierać monety, aby kupować za nie przedmioty oraz ulepszać swoją broń.

W Sok and Sao's Adventure znajdziesz cztery światy, przez które musisz się przedostać. Początkowo grasz jedynie Sokiem, a żeby odblokować Sao, potrzebujesz zebrać 85 000 monet. Szczerze mówiąc, w trakcie gry w Sok and Sao's Adventure poczułem się dość przywiązany do tych przemiłych postaci i było mi naprawdę przykro, kiedy zrobiły się purpurowe i umarły.

Nie cierpię owadów, dlatego nie dawałem wielkich szans na to, że Sok and Sao's Adventure przypadnie mi do gustu. Jednak zabijanie robactwa okazało się bardzo satysfakcjonujące. Dodatkowym plusem gry jest to, że podnosi ona świadomość na temat zagrożenia, jakie niosą komary Aedes.  

Nie dla graczy z grubymi palcami

Sterowanie w Sok and Sao's Adventure jest dość trudne – masz do opanowania tyle opcji, że sam kilka razy spadłem w przepaść, próbując biec i podskoczyć w tym samym czasie. Przyciski są niestety zdecydowanie za małe i zbyt blisko siebie umieszczone. Często zdarzało mi się przypadkowo wcisnąć dwa naraz i mój biedny bohater nie wiedział, co ma zrobić. 

Bujna, zielona sceneria

Wspaniała grafika Sok and Sao's Adventure świetnie oddaje klimat niesamowitych miejsc – od bujnych zielonych lasów deszczowych Amazonii po świątynię Angkor Wat w Kambodży. Owady są dość przerażające, szczęśliwie w prawdziwym życiu nie są aż tak wielkie, jak w grze. W miarę postępu na kolejnych poziomach zmienia się otoczenie, przybierając coraz bardziej fantastyczne formy. Szczególnym smaczkiem są olbrzymi, zieloni bossowie.

Przyjemna muzyczka w tle dodaje nieco humoru i psotnej atmosfery grze. 

Mniej opcji sterowania!

Gdyby sterowanie nie było takie trudne, Sok and Sao's Adventure otrzymałaby o wiele lepszą ocenę – niestety, zbyt często bezsensownie wpadłem przez nie w przepaść. Niemniej jest to stylowa gra, która pochłonie cię świetnym wykonaniem i zabawną rozgrywką. 

Sok and Sao's Adventure

Download

Sok and Sao's Adventure